Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Uczniowie klas VIII zdają próbny egzamin. Po języku polskim, czas na matematykę

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Pieczyńska

Uczniowie klas VIII zdają próbny egzamin. Po języku polskim, czas na matematykę

Małgorzata Pieczyńska

- Nie było tak źle, ale już wiemy, że znajomość lektur obowiązkowych będzie kluczowa - mówili bydgoscy uczniowie, którzy we wtorek (18 grudnia) zdawali próbny egzamin ósmoklasisty z języka polskiego.

Choć pierwszy w historii egzamin na zakończenie nauki w szkole podstawowej odbędzie się dopiero 15-17 kwietnia 2019 r., to już teraz ósmoklasiści poczuli przedsmak tego, co ich czeka. We wtorek w całej Polsce rozpoczął się próbny egzamin ósmoklasisty, przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Ma on charakter informacyjny i diagnostyczny. I choć szkoły nie miały obowiązku, go przeprowadzać, to większość placówek, także tych bydgoskich zdecydowała się go zorganizować. Na pierwszy ogień poszedł język polski.

To nie żart, to egzamin

W SP nr 58 w Bydgoszczy, którą odwiedziliśmy, egzamin zdawało 71 uczniów klas VIII. - Przed godz. 9 nie było żartów, a raczej nastąpiło wyciszenie - mówi Ewa Żmijewska, dyrektorka szkoły. - Uczniowie ubrani na galowo mieli poczucie, że uczestniczą w czymś ważnym. I dobrze. Zdecydowaliśmy się zorganizować tę próbę z kilku powodów. Zależało nam, aby młodzież przećwiczyła wszystkie procedury, które obowiązywać będą na kwietniowym egzaminie ósmoklasisty. Chcieliśmy też, by uczniowie sprawdzili swoją wiedzę i wiedzieli nad czym jeszcze muszą popracować. Rodzicom ta przymiarka do egzaminu miała podpowiedzieć, jak jeszcze można pomóc dzieciom, by w kwietniu wypadły jak najlepiej.

Z dalszej części artykułu dowiesz się:

 • jak bydgoscy uczniowie oceniają stopień trudności egzaminu z języka polskiego
 • jakie zadania sprawiły uczniom najwięcej problemów
 • kiedy odbędą się egzaminy z matematyki i języka obcego

 

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.