Tydzień pełen złotoustych wypowiedzi, czasem bardzo niepoprawnych politycznie

Czytaj dalej
Fot. Fot. Dariusz Bloch
Ewa Czarnowska-Woźniak

Tydzień pełen złotoustych wypowiedzi, czasem bardzo niepoprawnych politycznie

Ewa Czarnowska-Woźniak

Zagotowałam się. W dniu, kiedy ogłoszono prestiżowy ranking „Perspektyw” (tym razem oceniający efekty kształcenia na uczelniach i wydziałach technicznych), przysłuchiwałam się dyskusji w lokalnym radiu.

Panie ze stopniem doktorskim zachęcały do odwiedzenia wydziałów nauk ścisłych, na przykład instytutu fizyki na UMK, nagrodzonego zresztą przez „Perspektywy”, mówiły o perspektywach właśnie pracy po takich kierunkach, o pożądanych naukowo i firmowo zespołach mieszanych, damsko – męskich, na co padł „błyskotliwy” komentarz prowadzącego, że to dobrze, bo kobiety... łagodzą obyczaje! Nie, że pasjonują się programowaniem, że są profesjonalne i mądre. Ich główną zaletą jest, okazuje się, delikatność! Wielką delikatnością wykazał się też rzecznik Uniwersytetu Techniczno - Przyrodniczego, doktor Franciszek Bromberek. Komentując odległe miejsca bydgoskich wydziałów oświadczył, że wynik ten nie zadwala uczelni, która ma większe ambicje (wszak uczelnia jest rodzaju żeńskiego) i będą w związku z tym podejmowane działania naprawcze. Otóż kadra naukowa już została... zmobilizowana. Do zwiększenia liczby wniosków o projekty badawcze np.

Przeczytaj dalszą część artykułu

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Czarnowska-Woźniak

Jestem dziennikarką lokalną od ponad 30 lat. Jeszcze dłużej jestem zakochana w swoim rodzinnym mieście. Niezmiennie go ciekawa i coraz bardziej z niego dumna. Bydgoszcz i jej sprawy są głównym obszarem mojej zawodowej aktywności. Prywatnie lubię podróżować po Europie i czytać staromodne angielskie powieści.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.