Strategiczny projekt turystyczny - zamek bydgoski

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Sławomir Bobbe

Strategiczny projekt turystyczny - zamek bydgoski

Sławomir Bobbe

Autorytety naukowe popierają odbudowę naszego zamku. Do tego jednak droga daleko, czy warto ją pokonać? Jeśli pomysł odbudowy zamku bydgoskiego zostanie wpisany do strategii rozwoju miasta szansa na jego powstanie znacznie się zwiększy.

Dotychczas pomysł odbudowy zamku bydgoskiego tlił się w głowach i projektach miłośników bydgoskiej historii, tak naprawdę jednak nigdy nie miał realnych kształtów, nie licząc makiety zamku, którą można oglądać niedaleko nowych spichrzy. Coś w tej sprawie zaczyna się jednak zmieniać. Dla Jerzego Derendy, prezesa Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy pytanie czy warto odbudowywać zamek zdaje się pytaniem jedynie retorycznym.

- Oczywiście, że warto i trzeba. Im szybciej, tym lepiej - nie ma wątpliwości prezes. - Z zamkiem wiąże się wiele historycznych zdarzeń, bywali tu królowie Polski. Władysław Jagiełło w drodze pod Grunwald tydzień z armat obijał mury, żeby załoga krzyżacka w końcu odpuściła i zajął polskim rycerstwem zamek. Był tu Kazimierz Jagiellończyk, była królowa Jadwiga.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

 • czy jest realna szansa na odbudowanie zamku
 • co o pomyśle odbudowy zamku sądzą bydgoscy politycy
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.