Radni PiS: Mieszkania ADM są zbyt drogie!

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Paweł Smoliński, Łukasz Jędrzejczak

Radni PiS: Mieszkania ADM są zbyt drogie!

Paweł Smoliński, Łukasz Jędrzejczak

Mieszkania komunalne są zbyt drogie w utrzymaniu - uważa grupa radnych, domagająca się obniżki czynszu w lokalach ADM.

- Jesteśmy najdroższym miastem w Polsce pod względem wysokości opłat czynszu za mieszkania komunalne - oburzają się bydgoscy radni PiS.

2,80 złotego mniej albo protest

1 września miasto podniosło o złotówkę wysokość czynszu mieszkańcom lokali komunalnych. Za metr kwadratowy muszą płacić teraz 10,80 zł. Tymczasem już w ubiegłym roku, kiedy czynsz w lokalach ADM był niższy, bydgoszczanie płacili więcej niż lokatorzy mieszkań komunalnych we Wrocławiu, w Warszawie, w Poznaniu czy w Gdańsku.

Radni PiS oraz lokatorzy mieszkań administrowanych przez ADM spotkali się z dziennikarzami pod bydgoskim ratuszem.

- Od 2013 roku, kiedy zaczęła się ta krocząca podwyżka, ceny czynszów w bydgoskich mieszkaniach komunalnych wzrosły o ponad sto procent - wyliczył Krystian Frelichowski, bydgoski radny PiS.

- Ludziom jest coraz trudniej ponosić koszty utrzymania komunalnych mieszkań. Od lokatorów ADM wyciągane są duże pieniądze i nic z tego nie wynika - podkreśla Grażyna Szabelska, radna PiS.

Zdaniem radnego Stefana Pastuszewskiego, lokatorów płacących czynsz obciąża nieudolna gospodarka mieszkaniowa ADM i prezydenta Bydgoszczy.

Radni PiS uważają, że „nadszedł czas na nową politykę czynszową w naszym mieście, bardziej przyjazną dla mieszkańców”. - Dlatego proponujemy, by stawka bazowa czynszu wynosiła 8 złotych za metr kwadratowych, a nie 10,80 zł - mówi Grażyna Szabelska. Petycję w tej sprawie przekazała wczoraj prezydentowi grupa mieszkańców.

Paweł Smoliński, Łukasz Jędrzejczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.