Problem na trasie S5 - zgodnie z zasadami nie wjadą

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Problem na trasie S5 - zgodnie z zasadami nie wjadą

Sławomir Bobbe

- Do obowiązków wykonawcy robót należy zapewnienie prawidłowego oznakowania na DK5 oraz dojazdu do poszczególnych posesji - mówi rzecznik GDDKiA. Mieszkańcy mają poważne wątpliwości, czy oznakowanie jest prawidłowe.

Przedsiębiorcy i mieszkańcy sąsiadujący z budową S5 w kierunku Świecia mają już dość kłopotów, jakie niesie ze sobą ta budowa. Tym razem skarżą się ci, którzy żyją i pracują w okolicach Żołędowa. Dzięki - jak twierdzą - wadliwemu oznakowaniu, nie mogą nie łamiąc przepisów dojechać do swoich firm. Zdezorientowani są także dostawcy i klienci, którzy nie wiedzą jak zgodnie z przepisami trafić do celu.

- Zastosowane oznakowanie nie daje żadnej możliwości zjazdu bez naruszenia przepisów o ruchu drogowym do znajdujących się posesji na wyłączonym odcinku drogi - czytamy w skardze, która trafiła już do GDDKiA w Bydgoszczy. - Zarówno mieszkańcom i pojazdom docelowym. Na telefoniczną prośbę do kierownika budowy tego odcinka o naniesienie niezbędnych zmian które umożliwiłyby dojazd do posesji , odpowiedział że on zastosował się do projektu i nie zmieni oznakowania . Poinformował również, że jako budowlańcy nie mają problemu z wjazdem i my jako mieszkańcy też tak możemy.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.