Pesa jeszcze walczy o stolicę. Co dalej z tramwajowym przetargiem?

Czytaj dalej
Fot. Bartłomiej Kosiński
Sławomir Bobbe

Pesa jeszcze walczy o stolicę. Co dalej z tramwajowym przetargiem?

Sławomir Bobbe

Przetarg wart setki milionów złotych na dostawę 213 tramwajów dla Warszawy ciągle nierozstrzygnięty. Strony różnią się w interpretacji orzeczenia KIO.

Wczoraj zakończyło się postępowanie Krajowej Izby Odwoławczej ws. pierwszego odwołania Pesa dotyczącego przetargu dla Tramwajów Warszawskich.

Zdaniem bydgoskiej firmy KIO uznała zarzuty dotyczące sposobu produkcji za nieudowodnione (chodziło m. in. o zastrzeżenia co do ceny i terminów realizacji), a potwierdziła zarzut, że Hyundai nie wykazał, iż nie ma zaległości podatkowych. Zamawiający będzie musiał unieważnić wybór, wyjaśnić kwestię nie zalegania Hyundai z podatkami, a potem ewentualnie może dokonać ostatecznego wyboru oferty. Od tej decyzji uzależnione będzie dalsze działanie Pesa. Pesa stoi na stanowisku, że Tramwaje Warszawskie będą musiały unieważnić swój wybór. Wcześniej złożyła jednak drugie odwołanie, którym KIO na wczorajszym posiedzeniu się nie zajmowała. Kiedy się zajmie, nie wiadomo.

Przeczytaj dalszą część.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.