W kwestii pieniędzy i tego, czego nam się od życia należy, to sąsiad… wyczerpał studnię głębinową, a przy okazji zajechał pompę wodną. Wcześniej można było mu tylko zazdrościć. Ładnie urządził ogród. O dobry nastrój roślin i gospodarza dbało w nim...
Przecież wszyscy wiedzieli... - takie były najczęstsze reakcje moich koleżanek i kolegów, doświadczonych dziennikarzy, którzy w poniedziałek przeczytali w „Expressie” o badaniach, jakie w parku Witosa przeprowadził archeolog Robert Grochowski.
Powracam do budowy drogi S5, ale też ogromne jest zainteresowanie Czytelników tym tematem. Najbliższym ważnym krokiem będzie rozstrzygnięcie roszczeń wykonawców odcinków S5 na terenie Kujaw, domagających się wydłużenia terminu zakończenia prac.
Dokończmy dziś temat rozstań. Jest taka przejmująca piosenka Agnieszki Osieckiej pt. Kto tam u ciebie jest? Da się poteoretyzować jak długo ten, kto zostaje sam, może cierpieć z powodu rozstania?
Trwa sezon na pracę przy zbiorach owoców, w przetwórstwie spożywczym, budownictwie i usługach. Jednak chętnych brakuje. - Napięcia na rynku pracy są coraz większe - alarmują eksperci.
Rozmowa z Tomaszem Latosem, posłem PiS z Bydgoszczy, wkrótce kandydatem na prezydenta miasta
Z gdańskim posłem Tadeuszem Cymańskim, wiceprzewodniczącym Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, rozmawia Jacek Wierciński.
Z poseł Agnieszką Pomaską, przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w Gdańsku, rozmawia Jacek Wierciński.
W 2017 r. ratuszowi urzędnicy, łącznie z prezydentem i zastępcami prezydenta, wyjeździli w delegacjach zagranicznych 145 tys. złotych. Ponoć to rekordowo dużo, za dużo.
Chore kolano Jarosława Kaczyńskiego stało się przedmiotem narodowej debaty. Można się śmiać, ale dolegliwości najpotężniejszego człowieka w państwie mogą wywoływać skutki, które wcale do śmiechu nie skłaniają
Majówkę życia przeżyłam 23 lata temu, kiedy to moja córka postanowiła - mocno przedwcześnie - przyjść na świat. Rogata dusza objawiła się wtedy po raz pierwszy, bo jak mogła wywalić taki numer, gdy CAŁE MIASTO wyjechało się opalać?...
Dokąd zmierzasz, Polsko - zastanawia się były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek.
Z Mateuszem Zarembą, politologiem z Uniwersytetu SWPS.
Rządy PiS zmierzają do tego, żeby już nic nie ograniczało karzącej ręki państwa w jakiejkolwiek dziedzinie. Żeby tego nie ograniczały przede wszystkim żadne struktury i przepisy prawa - mówi prof. Karol Modzelewski, historyk, opozycjonista z...
- Gdy w systemie politycznym jest zbyt wiele partii wyborcy mają wrażenie, że programy i wyborcze obietnice nie są realizowane. Funkcjonalna, sprawna demokracja działa lepiej, gdy rywalizują ze sobą dwie, góra trzy partie - mówi Barbara...
Z Piotrem Kuczyńskim, głównym analitykiem Domu Inwestycyjnego Xelion o tym, czy posiadacze obligacji korporacyjnych spółki GetBack mogą stracić swoje pieniądze i czy grozi nam afera na miarę Amber Gold .
O to, jak dużo polskich piosenek powinny nadawać polskie rozgłośnie radiowe, pytamy Jarka Janiszewskiego, wokalistę zespołów Bielizna i Czarno-Czarni, a zarazem prezentera radiowego z wieloletnim stażem.
Wynik wyborów samorządowych może być zaskoczeniem - mówi profesor Cezary Obracht-Prondzyński, socjolog.
Łukasz Głowala zastanawiał się, dlaczego w czasach, kiedy niemal każdy ma telefon z aparatem fotograficznym, większość z nas fotografuje siebie. I napisał pracę dyplomową o fenomenie selfie.
- Leżymy w Europie Środkowo-Wschodniej - jest to rejon, który z punku widzenia planów skonstruowanych na Kremlu jest kluczowy - mówi Romuald Szeremietiew, były wiceszef MON
- Mimo że nie da się dziś żyć bez energii elektrycznej, przeciętna osoba nie ma nawet świadomości, że taki zawód jak mój istnieje - mówi Oliwia Miłek-Richards, prognostyk zapotrzebowania na energię elektryczną w Wielkiej Brytanii. Jedna z czterech...
Ile może stracić na wartości nieruchomość w ciągu niespełna dwóch lat - przy założeniu, że nie strawił jej pożar ani nie była celem nalotów bombowych? Pięć procent? To już by było dużo, nieprawdaż? Nie dla rzeczoznawcy z listy wojewody i...
- Ci, którzy uważają nas za nie do końca normalnych, mogą mieć trochę racji - przyznaje Piotr Tomala, himalaista, który w poniedziałek wrócił z Narodowej Zimowej Wyprawy na K2.
Jaki był powód wypędzenia konferencji bioetycznej z murów Collegium Medicum?
Kończy się marzec, pół wieku od tamtego Marca 68. Obchody oficjalne są raczej niewielkie, prywatne wspomnienia pewnie większe i głębsze, ale międzynarodowe echa są zaskakujące. Jak to się stało, że w taki sposób to odżyło?
O tym, co Polska może uzyskać od Niemiec jako zadośćuczynienie za II wojnę światową, o „współzawodnictwie zazdrości” ofiar ludobójstwa i nieuczciwym podejściu Zachodu do problemu uchodźców - mówi prof. Gunnar Heinsohn.
Informacje na temat użytkowników Facebooka w niekontrolowany sposób trafiały do aplikacji Cambridge Analytica, a tam mogły być wykorzystywane do wpływania na wyniki głosowań. Rozmawiamy z Pawłem Wieczorkiem, medioznawcą z Uniwersytetu SWPS.
Nie zamierzam kandydować na prezydenta Warszawy. To są jakieś spekulacje, które tylko straszą biednego Patryka Jakiego - mówi Robert Biedroń, prezydent Słupska.
Co można powiedzieć o pracy eksperta od nieruchomości, który dokonuje wyceny trzech ścian w domu, a czwartej nie?
Kwiatek dla Ewy, najserdeczniejsze życzenia, trochę patetycznych cytatów z literatury... Typowe opakowanie Dnia Kobiet, który rzeczywiście mógłby być naprawdę miły, gdyby rzeczywistość na co dzień tak nie skrzeczała.
Okolice placu nie zmieniają się od lat. Prywatne ręce je odbudują? Wolne żarty
Z dr. hab. Piotrem Uziębło, profesorem Uniwersytetu Gdańskiego, konstytucjonalistą, rozmawia Szymon Zięba.
Prof. Jana Miodka uczy jak pisać i mówić, żeby było poprawnie.
Był kiedyś taki czas, gdy nagle większość narodu udawała, że jej życiorys zaczyna się tego samego dnia. Tym dniem był 4 czerwca 1989 roku. W euforii radości nad „nowym początkiem”, niemal każdy czuł potrzebę „podłączenia się”. Pamięta Pan?...
Wypuszczony przez fundację z USA klip kosztował zapewne ponad 200 tys. dolarów. Ale fałszował prawdę o Holokauście i zmusił instytucje odpowiedzialne za kultywowanie pamięci o Zagładzie do reakcji, czyli opowiedzenia się po polskiej stronie -...
Gdy usłyszałem, że syjoniści atakują Polskę Ludową, to nawet ich polubiłem - mówi Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.