„Mleka” zastępcze dla niemowląt z alergiami zaczęły je uczulać?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod
Sławomir Bobbe

„Mleka” zastępcze dla niemowląt z alergiami zaczęły je uczulać?

Sławomir Bobbe

- Nasze produkty - Bebilon pepti 1 i 2 są w pełni bezpieczne - zapewnia ich producent.

Dwa popularne preparaty dla niemowląt Bebilon pepti 1 i 2 DHA zmieniły gramaturę. Wcześniej firma Nutricia, należąca do koncernu Danone sprzedawała je w opakowaniach 450 g, teraz dostępne są puszkach po 400 g. Z tej okazji na forach parentingowych zaczęły pojawiać się niepokojące sygnały od rodziców karmiących tymi preparatami.

- Odkąd zmieniło się opakowanie powoduje u syna silną alergię - a jest to preparat dla alergików - duszności, wysypka, obrzęk języka, itp., zielona kupa,

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Marta K

Po zmianie opakowania moja córeczka zaczęła znowu robić kupki co dwa trzy dni, a wcześniej już robiła codziennie. Zapytałam więc producenta o to czy coś się zmieniło w składzie Bebilon Pepti DHA 1, zapewnił że NIE. Po tygodniu wszystko wróciło do normy.

Artykuł przez Pana napisany uważam za niepoważny. Potraktował Pan sprawę bardzo lekceważąco wysuwając poważną hipotezę, jednocześnie zostawiając rodziców bez konkretnej odpowiedzi - czy są prawdziwe powody do obaw - w końcu to pokarm naszych ukochanych pociech. Treść artykułu oparł Pan o opinie jednej zaniepokojej mamy i fora parentingowe - proszę podać konkretne przykłady, na których forach? I może należy zbadać sprawę konkretnie i sprawdzić czy my rodzice możemy spokojnie karmić dzieci tymi preparatami.

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.