Wczoraj była ważna rocznica - 6 czerwca 1944 alianci wylądowali w Normandii. Był to tzw. „D-Day” - czyli „Dzień D”. Otwarto wtedy drugi front walki z hitlerowskimi Niemcami, co walnie przyczyniło się do zakończenia II wojny światowej. D-Day był...
Od 3 czerwca w centrum Wrocławia zakazane jest prowadzenie klubów z tańcem erotycznym. Nie wolno też reklamować produktów ani usług poprzez „nagabywanie” potencjalnych klientów. Tak, jak robią to od lat pracownice wrocławskich klubów z tańcem...
Do bydgoskiego harcerstwa Wincenty Gordon należał od jego powstania w 1917 roku. Poświęcił mu kilkadziesiąt lat. W czasie okupacji działał w ZWZ i Szarych Szeregach.
Skoro zdanie Bismarcka o socjalistach jest takie mądre, to dlaczego nie chcemy cytować tego, co mawiał o Polakach?
To jeden z najbardziej makabrycznych seryjnych zabójców w PRL. Edmund Kolanowski był nekrofilem, który profanował i okaleczał ciała swoich ofiar i zwłoki wykopane z grobów.
Palili wsie. Stale współdziałali z NKWD. Mordowali żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego został sformowany po to, by władza komunistyczna miała własnych pretorianów.
Kuba pokazywana turystom ma się nijak do prawdziwej Kuby. Bo Kuby są tak naprawdę dwie - lokalna i turystyczna. Tak jak i waluty obowiązujące na tej pięknej wyspie
21 marca 1098 r. Powstaje zakon cystersów. W XII i XIII stuleciu był największą potęgą w świecie chrześcijańskim. Gdyby nie cystersi, świat zachodni stałby dzisiaj na niższym poziomie cywilizacyjnym.
Poznańscy naukowcy rozpoczynają nietypowe badania. Chcą stworzyć referencyjny genom mieszkańca Polski, czyli coś, co będzie odpowiednikiem metra z Sèvres w genetyce.
Zdarza Ci się zjeść obiad, a zaraz po nim skonsumować słodki deser popity napojem gazowanym? Uważaj, możesz poważnie przedawkowywać cukier, który jest równie uzależniający jak inne używki – alarmują eksperci. Ile cukru możemy zjadać? Jak zrobić od...
26 stycznia 1919. W Polsce przeprowadzono wybory do Sejmu Ustawodawczego. Głosowanie odbyło się tylko na części polskiego terytorium. Żadna partia nie zdobyła większości. Wyczekiwanie na Sejm było powszechne.
Jeśli ktoś sądzi, że kiedyś winobraniowe korowody chodziły tylko jedną trasą, to się głęboko myli. Wariantów przemarszu było kilka. I style polityczne też bywały różne.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.