Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Firma Gotowski idzie do przodu, ale z problemami

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane/KPEC
Sławomir Bobbe

Firma Gotowski idzie do przodu, ale z problemami

Sławomir Bobbe

Zaangażowanie w budowę drogi ekspresowej S5 i spór z głównym wykonawcą wpędził bydgoską firmę w spore kłopoty. „Gotowski” jest w restrukturyzacji i by wyjść na prostą będzie potrzebowała wsparcia. - O upadłości nie ma nawet mowy - zapewnia Marek Gotowski.

Firma „Gotowski” przewija się zawsze, gdy mowa jest o dużych bydgoskich inwestycjach. To znak, że jest ceniona w Bydgoszczy i regionie i warto powierzać jej wykonawstwo największych projektów (wczoraj zrobiło to KPEC, dla którego Gotowski wybuduje przeprawę przez Brdę). Tyle, że w skali europejskiej Gotowski jest co najwyżej średnią firmą, która - jeśli chce współpracować przy projektach autostradowych czy przy drogach ekspresowych - musi być podwykonawcą dla potentatów.

Taki właśnie kontrakt, na budowę odcinka Szubin-Żnin drogi ekspresowej S5 odbija się bydgoskiemu przedsiębiorstwu czkawką. Przypomnijmy, Gotowski zszedł z placu budowy, bo - jak twierdzi firma - nie mógł prowadzić prac zgodnie z harmonogramem. Teraz domaga się od spółki Trakcja PRKiI 27 milionów złotych. Z roszczeniami wobec Gotowskiego wystąpiła również Trakcja.- To, że jesteśmy w restrukruryzacji oznacza, że mamy pewne kłopoty związane z całą branżą. Próbujemy rozmawiać z Trakcją, jeśli nie dojdziemy do porozumienia pozostanie sąd. A jak wiadomo takie procesy trwają dwa, trzy lata - mówi Marek Gotowski.

Z dalszej części materiału dowiesz się: 

 • jakiego wysokiego odszkodowania od spółki Trakcja PRKiI domaga się firma "Gotowski"
 • jakie inwestycje w Bydgoszczy prowadzi firma "Gotowski"
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.