Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Dłużnicy-rekordziści z mieszkań gminnych w Bydgoszczy mają do zapłaty po ponad 200 tys. zł

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Mehring/Zdjęcie ilustracyjne
pio

Dłużnicy-rekordziści z mieszkań gminnych w Bydgoszczy mają do zapłaty po ponad 200 tys. zł

pio

Rekordziści-dłużnicy z mieszkań komunalnych i socjalnych mają do zapłaty po ponad 200 tysięcy złotych czynszu. A drobniejszych zalegających jest cała masa.

- Jakbym miał z czego płacić, to bym płacił - tak często dłużnicy czynszowi tłumaczą swoje zaległości. Rozkładają ręce, a długi rosną.
W zasobach gminy znajduje się 10 tysięcy mieszkań, w tym 8,8 tysięcy stanowią mieszkania komunalne o zwykłym standardzie. Pozostałe to lokale socjalne, czyli te o obniżonym standardzie, choćby ze wspólną kuchnią czy łazienką, w kamienicach wymagających kapitalnego remontu.

Lista dłużników, zalegających za czynsz, jest długa. - Obecnie mamy ponad 5,5 tysięcy dłużników, których zadłużenie z tytułu najmu waha się w granicach od 50 złotych do kilkudziesięciu tysięcy - mówi Magdalena Marszałek, rzecznik Administracji Domów Miejskich, zarządzającej gminnymi nieruchomościami. Zdarza się, że mamy rekordzistów, zalegających nawet na ponad 200 tys. zł.
Rekordowa jest też łączna kwota zadłużenia. Aktualnie wynosi ponad 86 mln zł. Dla porównania: na koniec 2017r. było to prawie 86 mln, a w 2016 - ponad 85 mln.

Pani rzecznik dodaje: - W przypadku osób fizycznych ściąganie zadłużenia zazwyczaj odbywa się trybem windykacyjnym, którym zajmuje się Dział Egzekucji, wysyłający wezwanie do zapłaty do każdego zalegającego z zapłatą co najmniej 30 zł.

Bywa, że próba ściągnięcia zadłużenia kończy skierowaniem sprawy do sądu o zapłatę, a nawet o eksmisję. Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

pio

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.