Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Bydgoszczanka trafiła do Teleexpressowej Galerii Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Z filcu i patyczków po lodach potrafi zrobić cuda

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Pieczyńska

Bydgoszczanka trafiła do Teleexpressowej Galerii Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Z filcu i patyczków po lodach potrafi zrobić cuda

Małgorzata Pieczyńska

- Kawałek filcu, mulina, drewniane kule na mole, nakrętki, zmywak kuchenny, patyczki po lodach. Niby nic, a wystarczy, by własnoręcznie wykonać aniołka czy mebelki dla lalek - mówi bydgoszczanka Monika Harasimowicz. Jej niesamowity talent dostrzegł także "Teleexpress".

- Nie skończyłam żadnej szkoły plastycznej. Jestem samoukiem - mówi pani Monika. - Czasem śmieje się, że te umiejętności odziedziczyłam w genach po wujku, który jest plastykiem. Tylko, że on maluje obrazy. A ja przez 20 lat pracowałam w banku i nawet nie przyszło mi do głowy, że mogę zająć się rękodziełem.

Zdecydował przypadek. - Któregoś dnia wybrałam się do marketu na zakupy - mówi bydgoszczanka. - Na jednej z półek znalazłam filc w promocyjnej cenie. Kupiłam go, bo mam dwie córki Nadię i Nataszę. Pomyślałam, że może przyda się im do szkoły. Schowałam go do szafy i tak sobie leżał przez dłuższy czas.

Jedną z trudniejszych prac był anioł dla mojego kochanego taty Maniusia, który uwielbia jazdę na rowerze - mówi pani Monika. - Nie wiedziałam z czego zrobić koła do roweru. Aż tu nagle wypatrzyłam czarne podkładki filcowe. Nadały się. Sporo namęczyłam się też przy wykonaniu klawiszy dla muzyka, a włosy policjantce wykonałam ze starej sprutej czapki.

w dalszej części artykułu:

 • Jak to się stało, że Pani Monika zajęła się wykonywaniem miniaturowych mebelków i figurek?
 • Z czego powstają te cudeńka?
 • Galeria zdjęć prac Pani Moniki
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressbydgoski.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.